Świetny przewodnik po letniej pielęgnacji skóry

Odwodnienie, wysuszenie, łuszczenie się, przebarwienia to problemy, z którymi borykają się nawet osoby posiadające idealną skórę twarzy latem. Redaktorka ds. urody Elena Babitskaya rozmawiała z założycielką i głównym lekarzem sieci Dr Roxi Clinic na temat najczęstsze błędy i „złote” zasady letniej pielęgnacji skóry.
Co powinnaś zmienić w swojej pielęgnacji od początku sezonu letniego?
- Zmień sposób oczyszczania skóry. Latem skóra staje się bardziej tłusta, dlatego należy wybrać piankę lub żel. Wyłącz mleko z diety pielęgnacyjnej.
- W miarę możliwości usuń kremy o ciężkiej konsystencji. W ciepłej porze roku najlepszym wyborem będą lekkie, nawilżające emulsje, płyny i żele.
- Wprowadź do swojej pielęgnacji witaminę C. To właśnie ona pomaga w walce z promieniowaniem ultrafioletowym, którego nie blokuje w 100% nawet większość filtrów przeciwsłonecznych. Niewielka część promieni nadal przenika przez skórę i powoduje wiele uszkodzeń.
- Znajdź swój krem przeciwsłoneczny. Dziś bardzo łatwo jest znaleźć odpowiednią konsystencję SPF: od lekkiego żelu po suchy olejek. Nowe formuły widocznie redukują błyszczenie, nie pozostawiając białego osadu, a filtry chemiczne są odpowiednie dla osób o wrażliwej skórze. Na każdy dzień wybieraj filtr SPF 25-30, a co 2 godziny nakładaj krem, zachowując współczynnik ochrony. Jeśli przez dłuższy czas jesteś narażony na bezpośrednie działanie promieni UV, wybierz filtr SPF co najmniej 50.
- Unikaj agresywnych produktów i zabiegów – bardzo aktywne składniki w połączeniu ze słońcem najczęściej prowadzą do przebarwień.
- Dodaj do swojej pielęgnacji maseczki materiałowe – są po prostu koniecznością dla skóry. Lifehack: przed użyciem maseczka powinna poleżeć w lodówce kilka minut. Maski mogą być dowolne: nawilżające, odżywcze, witaminowe – najważniejsze, żeby były dopasowane do Twojego rodzaju skóry.

Na jakie zabiegi zapisać się latem, a jakie przełożyć?
Latem można wykonywać zabiegi nieinwazyjne. Latem częściej na skutek aktywnego słońca skóra staje się sucha i odwodniona, dlatego najlepszym zabiegiem będzie biorewitalizacja. Jest to zabieg polegający na wstrzykiwaniu głęboko kwasu hialuronowego i nawilżaniu skóry od wewnątrz.
Nawilżanie skóry należy utrzymywać stosując zabiegi nawilżające w gabinecie kosmetycznym raz na 2-3 tygodnie.
Chirurgia plastyczna konturu i terapia botuliną to zabiegi całoroczne. Latem należy unikać agresywnych zabiegów, takich jak: peelingi średnie/głębokie, zabiegi laserowe. Lepiej odłożyć je do zimnej pory roku.

Opowiedz nam o najczęstszych błędach w pielęgnacji skóry latem.
- Stosowanie w pielęgnacji gęstych kremów. Takie produkty będą mocno obciążać skórę, co może prowadzić do nadmiernego jej przetłuszczania.
- Stosowanie agresywnych składników pielęgnacji domowej: kwasów, retinolu. Produkty te mogą powodować pigmentację pod wpływem bezpośrednich promieni UV.
- Ignorowanie ochrony SPF.
- Nie wystarczy dokładnie oczyścić skórę. Rozrząd zostanie zatkany, co może spowodować pojawienie się elementów zapalnych.
- Myślenie, że słońce wysuszy wysypkę. W rzeczywistości słońce może powodować plamy starcze w miejscu wysypki, pogarszając w ten sposób problem.
Jak odnowić ochronę SPF w ciągu dnia, jeśli rano nakładasz makijaż i wychodzisz do pracy?
Jeśli większość letniego dnia spędzasz w pomieszczeniu, nałożenie sanskrynu rano potrwa do wieczora. Jeśli przebywasz na słońcu, odnawiaj ochronę SPF co 2 godziny. Można go odświeżyć pudrem z filtrem SPF. Alternatywnie dokładnie umyj skórę i ponownie zastosuj ochronę przeciwsłoneczną.
Czy latem w pomieszczeniach zamkniętych (biurze, mieszkaniu) istnieje potrzeba ochrony skóry?
Promienie ultrafioletowe, szczególnie promienie typu A (zwane także starzeniowymi, ponieważ powodują starzenie się skóry), przenikają zarówno chmury, jak i okna. Dlatego jeśli Twoje biuro ma duże okna i siedzisz przy oknie, warto o tym pamiętać. Najlepiej stosować filtry przeciwsłoneczne.

Jakie są kluczowe czynniki pojawienia się przebarwień w ciepłym sezonie?
Aktywacja produkcji pigmentu jest spowodowana głównie promieniowaniem słonecznym. Czynnik dziedziczny również odgrywa ważną rolę w tych procesach. Na przykład piegi są dziedziczone. A latem zaczynają być bardziej zauważalne z powodu agresywnego działania energii słonecznej. Nadmiar melaniny w organizmie człowieka może być również wytwarzany z powodu niestabilnego poziomu hormonów i złej ekologii.
Przebarwienia słoneczne najczęściej pojawiają się na twarzy, dekolcie, szyi, ramionach i ramionach. Mężczyźni z reguły nie zwracają uwagi na ten efekt słoneczny. U dzieci piegi na ciele po opalaniu również nie powodują dyskomfortu psychicznego. Cóż, w przypadku dziewcząt plamy starcze i piegi mogą stać się dużym problemem psychologicznym. A próby ich ukrycia za pomocą kosmetyków nie przynoszą pozytywnych rezultatów. Przecież gromadzenie się melanocytów nie następuje na powierzchni, ale w głębokich warstwach naskórka.

Jakie problemy skórne pojawiają się najczęściej latem i jak im zapobiegać?
Sucha skóra
Skóra staje się sucha, gdy traci zbyt dużo sebum i wody, co może być spowodowane niską wilgotnością, upałami, klimatyzacją i chlorowaną wodą w basenie. Aby skóra była zawsze zdrowa i nawilżona, należy zadbać o odpowiednią pielęgnację domową i przeprowadzić biorewitalizację.
Pojawienie się wysypki
Pot, nadmiar sebum i bakterie to powody, dla których trądzik częściej pojawia się w miesiącach letnich. Jeśli Twoja skóra ma skłonność do przetłuszczania się i gromadzenia zanieczyszczeń, latem bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Kremy z filtrem SPF, które nakładasz na skórę w ciągu dnia w celu ochrony przed słońcem, wnikają głębiej w pory, dlatego pamiętaj o jeszcze dokładniejszym niż zwykle oczyszczeniu skóry przed snem.
Oparzenie słoneczne
Oparzenie słoneczne to bardzo nieprzyjemny stan, w którym skóra staje się czerwona i bolesna, gorąca w dotyku, aż w końcu się łuszczy, nie mówiąc już o poważniejszych konsekwencjach nadmiernej ekspozycji na słońce.

Jak możesz pomóc?
Najważniejsze jest zapewnienie odpowiedniej ochrony poprzez stosowanie produktów o odpowiednio wysokim SPF. Należy także zadbać o prawidłowe nałożenie kremu z filtrem przeciwsłonecznym, gdyż tylko w ten sposób można zapewnić wysoki poziom ochrony zapewniany przez produkt. Oczywiście świetną alternatywą jest szukanie cienia i noszenie lekkich ubrań i kapeluszy.
Jak zapewnić komórkom dodatkową dawkę nawilżenia podczas upałów?
Stosowanie biorewitalizacji. Biorewitalizacja to swego rodzaju „złoty standard” głębokiego nawilżenia skóry w kosmetologii. Ta procedura pomaga rozwiązać następujące problemy:
- eliminują oznaki zmęczenia i „zestresowanej skóry”
- zapobiegaj zmianom związanym z wiekiem
- eliminują suchość, łuszczenie się, napięcie skóry
Lek do biorewitalizacji dobierany jest indywidualnie, biorąc pod uwagę rodzaj skóry i jej stan w momencie zabiegu.
Czy są jakieś niezbędne składniki do pielęgnacji skóry, które zdecydowanie powinny znaleźć się w Twojej diecie pielęgnacyjnej latem?
- Mogą to być supernawilżające serum/płyny z kwasem hialuronowym.
- Mentol w maseczkach/serumach, ponieważ chłodzi skórę i jest idealny do stosowania na wakacjach.
- Współczynnik SPF we wszystkich możliwych produktach: kremie, BB, pudrze, kremie pod oczy, balsamie do ust.

Jakie błędy najczęściej popełniają dziewczęta w opiece letniej?
Stosuj kremy na dzień o bogatej bazie odżywczej
Stosowanie „ciężkich” kremów w ciągu dnia może łatwo zwiększyć ryzyko wystąpienia trądziku. Z powodu upałów nasza skóra jest już poddana dużemu stresowi, a tłusta baza odżywcza czyni ją jeszcze bardziej wrażliwą.
Aplikacja produktów pielęgnacyjnych zawierających aktywne kwasy
Musisz uważać na to, co trafia do produktów do pielęgnacji skóry. Na przykład kwasy mogą uszkodzić skórę, gdy na zewnątrz jest ciepło i bezchmurnie, w wyniku interakcji z promieniami słonecznymi.
Brak współczynnika ochrony przeciwsłonecznej na skórze
Jeśli Twoja podróż do pracy jest krótka, możesz zdecydować, że krem przeciwsłoneczny nie jest przydatny. Ale warto wspomnieć, że nawet kilka minut na słońcu może pogorszyć stan skóry bez odpowiedniej ochrony przed promieniami UV. Ważne: nawet kosmetyki dekoracyjne, których aktywnie używasz latem, powinny zawierać filtr SPF.
Niewłaściwe i niewystarczające oczyszczanie skóry
Kurz miejski zanieczyszcza skórę, a latem działanie negatywnych czynników środowiskowych nasila się wzmożone pocenie się i intensywne wydzielanie sebum, dlatego dla utrzymania prawidłowego stanu skóry konieczne jest jej regularne oczyszczanie (2 razy dziennie).
Wartość firmy:
Filozofią sieci Dr Roxi Clinic jest to, że w klinikach pracują wyłącznie lekarze, którzy tworzą piękno i dbają o zdrowie. Specjaliści podkreślają zalety i neutralizują wady, zachowując indywidualność i cechy Twojego wyglądu.
Kluczową misją Kliniki Dr Roxi jest zapewnienie pacjentom możliwości osiągnięcia piękna poprzez zdrowie. Jest to naturalny efekt uzyskany po zabiegu. To profesjonalne podejście do wyboru tego czy innego produktu do pielęgnacji domowej. To zapewnienie pacjentowi zestawu procedur, które zaspokoją wszystkie jego potrzeby.
Dzięki tym wartościom, które podziela każdy pracownik, założycielowi udało się stworzyć tak rozpoznawalne marki jak Dr Roxi a>, Klinika doktora Roxi , Dr Roxi Cosmetic, Dr Roxi School i rozwijaj franczyzę, która wkrótce zostanie uruchomiona.